MB-242 Ultimate

zamiennik baterii OM System BLX-1

Ultimate to specjalna klasa baterii marki Mathorn, która stanowi długo oczekiwaną przełomową technologię w dedykowanych zamiennikach baterii. Nowy model MB-242 Ultimate wykorzystuje nowo zaprojektowane ogniwa o wysokim prądzie stałym o rzeczywistej pojemności 2400 mAh. Dzięki ulepszonej technologii produkcji ta bateria klasy Ultimate wykazuje ponad 15% dłuższy czas pracy w porównaniu do baterii Mathorn o pojemności 2250 mAh.

Dłuższy czas pracy niż na baterii producenta

Baterie Mathorn Ultimate zostały wyposażone w specjalnie zaprojektowane ogniowa wysokoprądowe o pojemności 2400mAh. Zwiększona pojemność sprawia, że są one nie tylko bardziej wydajne niż wszystkie inne zamienniki na rynku (ponad 15% dłuższy czas pracy niż standardowe baterie Mathorn), ale także dedykowane baterie producentów (prawie 10% dłuższy czas pracy).

Gotowość do pracy pod dużym obciążeniem

Baterie Mathorn i Mathorn Ultimate zaprojektowane zostały z myślą o pracy pod dużym obciążeniem, dlatego świetnie sprawują się nawet podczas filmowania w rozdzielczości 8K. Linia Ultimate podnosi deklarowaną wydajność na wyższy poziom, oferując wydłużenie czasu pracy aparatu o nawet 21 minut względem zwykłych zamienników.

Ładuj akumulatory Mathorn szybko, bezpiecznie i wygodnie przez port USB-C

Wybierając akumulatory Mathorn nie jesteś już uzależniony od posiadania dedykowanej ładowarki lub dostępu do zasilania sieciowego. Wbudowany w baterię moduł ładujący z gniazdem USB-C pozwala na bezpośrednie ładowanie baterii Mathorn z użyciem uniwersalnej ładowarki USB lub powerbanku. Stanowi to także doskonałą alternatywę dla najtańszych ładowarek dedykowanych, które nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń lub gwarancji, że ich profile ładowania są odpowiednio dobrane do ogniw.

Doskonałe także do okazyjnego fotografowania

Wbudowany układ elektroniczny o niskim poborze energii oraz zaawansowana formuła chemiczna ogniw NCR sprawiają, że tempo samoczynnego rozładowania baterii Mathorn wynosi zaledwie 0,5% pojemności na miesiąc¹. Czyni je to doskonałym wyborem, nie tylko w codziennej pracy, ale również przy okazjonalnym użytkowaniu.

Zapas mocy

Wyjątkowa wydajność baterii Mathorn to efekt zastosowania naszej autorskiej procedury pomiarowej. Stworzyliśmy profile zasilania najnowszych i najbardziej wymagających aparatów na rynku, a następnie dobraliśmy takie komponenty baterii, które zapewnią najlepszą wydajność. Dzięki takiemu podejściu baterie Mathorn będą Ci służyły nawet po wymianie aparatu na nowszy.

Wyraźnie mniejsze nagrzewanie podczas pracy

Dzięki nowoczesnym wysokoprądowym ogniwom litowo-jonowym akumulatory Mathorn mogą wytrzymać nawet 2-krotnie większy pobór prądu niż ogniwa niskoprądowe. Wyższa wydajność prądowa owocuje mniejszym nagrzewaniem się baterii, a w rezultacie także wolniejszym nagrzewaniem się aparatu. Jednocześnie niższa temperatura pracy spowalnia naturalny proces starzenia się ogniw.

Laboratoryjnie potwierdzona jakość

Przykładamy szczególną troskę do tego, aby deklarowana specyfikacja techniczna baterii Mathorn pokrywała się z rzeczywistością i miała swoje odzwierciedlenie w praktyce. W tym celu każdy komponent naszych baterii dobierany jest na podstawie wykonanych badań jakościowych, z użyciem wysokiej klasy sprzętu fotograficznego i laboratoryjnego. Daje nam to pewność, że powstały produkt spełni Twoje oczekiwania i nasze rygorystyczne normy.

Najlepsza kompatybilność

Baterie Mathorn projektowane są w zgodzie ze specyfikacją najnowszych modeli aparatów. Przed wprowadzeniem nowej serii baterii testujemy jej kompatybilność pod kątem mechanicznym, elektronicznym i oprogramowania, aby zapewnić możliwie bezproblemowe działanie i najlepszą wydajność.

Kliknij i sprawdź kompatybilność

Gwarancja i bezpieczeństwo

Okres eksploatacji baterii wiąże się z rozmaitymi scenariuszami jej użycia, nie zawsze optymalnymi. Z tego powodu każdą baterię Mathorn wyposażyliśmy we wszystkie, obecnie stosowane, aktywne i pasywne zabezpieczenia. Zmniejszają one ryzyko jej uszkodzenia oraz wydłużają okres bezproblemowej eksploatacji. Aby zapewnić spokój użytkownikowi, na każdą baterię dajemy 3 lata gwarancji!

Długi okres eksploatacji

Zastosowana w bateriach Mathorn technologia litowo-jonowa NCR oraz systemy zabezpieczeń sprawiają, że urządzenie jest w stanie wytrzymać nawet 500 cykli pełnego ładowania i pełnego rozładowania. Brak efektu pamięci i duża pojemność zachęcają do częstszego, częściowego doładowywania baterii, co znacząco wydłuża jej okres eksploatacji.

Najważniejsze cechy

 • czas pracy pod dużym obciążeniem wydłużony o ponad 15% w porównaniu do standardowych baterii Mathorn 2250mAh
 • czas pracy dłuższy średnio o około 10% w porównaniu do dedykowanych baterii pochodzących od producentów aparatów
 • gotowość do pracy pod dużym obciążeniem, także przy filmowaniu w rozdzielczości 8K
 • wyraźnie mniejsze nagrzewanie baterii i aparatu w czasie filmowania oraz transmisji obrazu
 • większa wydajność przy zdjęciach seryjnych w wysokiej rozdzielczości
 • nawet 2-krotnie wydłużony czas eksploatacji baterii przy intensywnym użytkowaniu
 • zapas mocy o 95% większy niż wymagany przez obecne aparaty (stan na grudzień 2022)
 • pojemność i wydajność prądowa ogniw zweryfikowana pod rzeczywistym obciążeniem
 • wydłużona o 60% żywotność ogniw (względem baterii niskoprądowych)
 • bardzo długi czas samorozładowania (poniżej 0,5% pojemności na miesiąc¹)
 • dwa warianty ładowania: za pomocą klasycznej ładowarki dedykowanej lub poprzez złącze USB-C
 • proces ładowania przez USB-C kontrolowany w całości przez baterię (gwarancja wydajnego i bezpiecznego ładowania)
 • stan naładowania baterii sygnalizowany diodą LED
 • wytrzymuje nawet 500 cykli pełnego ładowania i pełnego rozładowania
 • brak efektu pamięci
 • zabezpieczenie termiczne, prądowe i napięciowe
 • zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem i przeładowaniem
 • zabezpieczenie przed zwarciem i niewłaściwą polaryzacją ładowarki
 • zabezpieczenie przed nieodpowiednimi parametrami ładowania
 • obudowa z samogasnącego materiału V1 i odporna na wysoką temperaturę
 • 3 lata gwarancji

Specyfikacja techniczna

 

Parametr Wartość
Pojemność nominalna 2400 mAh
Pojemność minimalna pod obciążeniem 1C 2350 mAh 
Napięcie nominalne 7.2 V
Maksymalne napięcie ładowania 8.4 V
Standardowy prąd ładowania 450 mA
Maksymalny prąd ładowania 1400 mA
Energia 17.3 Wh
Zakres temperatur ładowania +0° ~ +40°C
Zakres temperatur rozładowania -20° ~ +60°C

1 – tempo rozładowania baterii przechowywanej poza aparatem, w temperaturze poniżej 25°C i wilgotności do 60%